Aktualizacja systemu 01-02.04.2022

Szanowni Państwo, 


Uprzejmie informujemy, że w dniach 01-02.04.2022 miała miejsce aktualizacja systemu mOrganizer Finansów. Poniżej przedstawiamy listę wprowadzonych zmian wraz z odniesieniami do artykułów, gdzie opisane zostały nowe funkcjonalności: 


  1. Zestawienie pomocnicze do przygotowania zeznania rocznego PIT-36 i PIT-36L. Zachęcamy do zapoznania z artykułem Zestawienie do przygotowania zeznania rocznego

  2. Generowanie deklaracji VAT-9M

  3. Dodawanie komentarzy do dokumentów umożliwiających komunikację z klientem. Szczegółowe informację znajdą Państwo w artykule Komunikacja księgowego z klientem

  4. Bezpłatna weryfikacja kontrahenta w BIG. Więcej informacji na naszej stronie pomocy Weryfikacja kontrahentów w BIG

  5. Indywidualny szablon faktury sprzedaży i kosztu. Szczegółowa instrukcja utworzenia szablonu znajduje się na stronie pomocy w artykule Indywidualny szablon faktury



Dodatkowo istniejące funkcjonalności zostały rozszerzone o nowe parametry: 


  1. Ustawienie właściwego abonamentu w momencie ręcznego dodania klienta. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Dodaj klienta

  2. Wysyłanie maila z informacją o kwotach podatków również do księgowego prowadzącego (po zadeklarowaniu chęci otrzymywania takich wiadomości). Sposób włączenia powiadomienia został opisany na stronie pomocy Wyślij informację o podatkach również do księgowego prowadzącego

  3. Zgłoszenie gotowości zamknięcia miesiąca dostępne również w zakładce INBOX. 

  4. Możliwość wprowadzenia okresów zwolnienia lekarskiego w zakładce Ustawienia/Właściciel. 

  5. Aktualizacja pliku JPK_FA do wersji czwartej. 


Pozdrawiamy serdecznie, 

Zespół OSCBR


1 komentarz

Dzień dobry,


Uprzejmie informujemy, że wysyłka deklaracji VAT-9M z Systemu działa zarówno za pomocą kwoty do autoryzacji, jak i za pomocą podpisu.

Aby poprawnie wysłać deklarację za pomocą podpisu należy najpierw podpisać niezatwierdzoną deklarację, następnie po podpisaniu zatwierdzić ją i wysłać w zakładce Moja księgowość/Deklaracje.


Z pozdrowieniami
Zespół OSCBR

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz